Wrocław: Movie Gate – muzeum 3 v 1

Úvod

Při příležitostí návštěvy Vratislavi (polského města, kde jsem 8 let studovala) jsem tam náhodou objevila nové zajímavé muzeum přímo v centru Starého Města. Nachází se na Solném náměstí sousedícím s Rynkem. A i když jsem se tam pořád procházela, nevěděla jsem, že pode mnou se nachází podzemní bunkr z dob druhé světové války. Relativně nedávno v jeho prostorách udělali zajímavé muzeum, jak já tomu říkám 3 v 1. Kromě expozice německého bunkru je možné vidět také laboratorium, kde se hraje s optickými a fyzikálními jevy. No a třetí věc jsou prostory s originálními filmovými rekvizitami. Přesně kvůli tomu poslednímu získalo muzeum svůj název – Movie Gate.

Jak jsem již zmínila, Movie Gate jsme našli náhodou, když jsme se ten den ukrývali před deštěm. Ve výsledku to bylo ideální místo, kde se dá zajímavě a zábavně strávit čas. Určitě by se to líbilo jak dětem tak dospělým. Možná jsme se nechali trochu unést tím dětstvím.

Filmová kolekce

Co se týká první části muzea s filmovými rekvizitami, mají tady toho opravdu dost, a hodně jich jsou z filmů, které mám strašně ráda. Jako například Dokonalý trik anebo Star Wars. Výjimečné na tom je, že celá ta kolekce exponátů má certifikát pravosti. To znamená, že tyto rekvizity opravdu používali hrdinové oblíbených filmu!

Laboratoř iluzí

Druhou nejzábavnější částí muzea je Laboratoř iluzí. Je to něco, jako pražské Muzeum smyslů a Muzeum fantastických iluzí dohromady. Jenže některé exponáty u nás nemají, tak mi to přišlo nesmírně zajímavé. Nejvíc se mi líbil Teslův transformátor, který jsme slyšeli jíž zdaleka. Po zapnutí spínače se v několika vteřinových intervalech spouštěla elektřina a dělalo to neuvěřitelně krásný efekt.

Hodně dalších exponátů používalo hru světel a zrcadla, kde perspektiva se zdála být nekonečná. Samozřejmě tam byla i možnost udělat si vtipnou iluzionistickou fotku, jak jinak.

Německý bunkr

Třetí a poslední část muzea je expozice místností samotného německého bunkru z časů druhé světové války. Za pomocí vojenských a civilních exponátů můžete vidět, jak to tady ve své době vypadalo. Na zdech se také dochovaly originální německé nápisy.

Kde toto místo najdeš

"Jednou za rok vyjeďte někam, kde jste ještě nebyli."

- Dalajláma -

"Podívej se hluboko do přírody, a pak všechno lépe pochopíš."

- Albert Einstein -

"Největším nepřítelem českého kuchaře je jeho fantazie."

- Zdeněk Pohlreich -

Archiv:

Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Související příspěvky

Svídnice: Průvodce po městě

Svídnice: Průvodce po městě

Letošní rok konečně nabídl trochu volného času v podobě prodloužených červencových svátků. Takže výlet do mé oblíbené Vratislavi na 5 dní se nabízel sám od sebe. Ale nakonec se pobyt v Polsku obzvláštnil také o jeden den v nedaleké Svídnici, která mě nalákala svou památkou UNESCO.

read more
NaFilM: Národní filmové muzeum

NaFilM: Národní filmové muzeum

O existenci tohoto muzea jsem doposud neměla žádné ponětí a dozvěděla jsem se o něm úplně náhodou. Když jsme ten den měli zarezervovanou restauraci na Václaváku, shodou okolností jsme do centra dorazili o dvě hodiny dřív. Tak jsme si dali procházku po uličkách a pasážích, když najednou u vchodu do Františkánské zahrady jsme spatřili neonový nápis Na FilM! Stylizovaná cedulka hned hlásala, že se jedná o Národní filmové muzeum. Tak jsme se rozhodlí improvizovat, a podívat se, co se ukrývá uvnitř. A nemůžu uvěřit, že jsme o tomto pražském pokladu vůbec nevěděli!

read more
ZOO Łączna: Poznej svět lemurů!

ZOO Łączna: Poznej svět lemurů!

ZOO Łączna byla naší úplně první zastávkou na cestě do polské Vratislavi. A není čemu se divit. Až pojedete přes Adršpach, nejde v jeho blízkosti přehlédnout velký billboard se všemi oblíbenými lemury. A jelikož zvířata máme moc rádi, zlákalo nás udělat si tam párminutovou zajížďku na cestě do Svídnice. Navíc by to byla naše první ZOO v Polsku, takže bylo rozhodnuto.

read more

0 Comments

Submit a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Loading...